Untitled Document

Servis

Evden okula okuldan eve yapılır. Hiçbir şekilde başka adreslere veya okul tarafında tanınmayan adreslere bırakılmaz.

Servis aracında öğretmen bulunmaktadır. Ancak servisteki çocukların emniyeti açısından öğretmen zili çalmaz.

 Öğrencilerimizin  güvenliği açısından  servis aracının içinde bulundukları sürece emniyet kemeri takmaları zorunludur.

Giyim Ve Eşyalar

Çocuklarımızın okula gelirken giydikleri giysilerin kendilerini fiziksel ve duygusal açıdan kısıtlamayacak şekilde olması gerekmektedir. Değiştirilen yedek kıyafetleri eve yollandığında yenilerinin en kısa sürede okulumuza gönderilmesi dikkat edilmesi gereken önemli bir konudur.

Sağlık

Hastalık durumlarında okula haber verilmelidir.

Okulda rahatsızlanan öğrencinin hemen velisine ulaşılarak gerekeni yapması için haber verilir. Hasta olan ve ilaç kullanımı devam eden çocuklar tamamen iyileşene kadar kesinlikle okula kabul edilmemektedir.Bulaşıcı hastalık geçiren çocuklardan dönüşte doktor raporu istenir.

 

Beslenme

Yemek listesi her ayın başında velilere gönderilir.

Yemeklerimizin hepsi çocukların damak tadına uygun hazırlanıp, görsel olarak da ilgi çekici olarak servis yapılmaktadır.

Temel gıdalarımızın hepsi doğal olarak üretilmiş besinlerden oluşmaktadır.

 Okulumuzda sabah kahvaltısı, meyve saati, öğle yemeği ve ikindi kahvaltısı da verilmektedir.

 

Adaptasyon

Yeni ögrenciler için adaptasyon süresi bir aydır. Velinin okulda bekleme süresi ise 1 hafta, bir gündür.

 

İletişim

Çocuğunuzu merak ettiğiniz her an çekinmeden okulu arayınız.

Ögretmenlerimizin gün içinde devam eden program akışını aksatmaması açısından gün içindeki telefonlara cevap vermeyeceğinden görüşme saatleri  

sabah 08.30-09.30 ve 

akşamüstü 17.00 – 18.00 saatleri arasındadır.

Çocuklarda yaşanan herhangi bir durum anında size bildirilecektir. Ayrıca evdeki tüm değişiklikleri de okula bildirilmesi gerekmektedir.


Rehberlik Hizmeti

Çocuklarla ilgili olarak velilerimize belirli aralıkla yazılı gelişim envanterleri yollanmaktır. Bu envanterlere dayalı olarak   psikologumuz çocukların gelişimleri hakkında aileleri belirli aralıklarla bilgilendirmektedir. Çocuklara uygulanan duygu durumu, dikkat süresi ölçümlerinin yapıldığı testlerde belirli aralıklarla veya ihtiyaç duyulduğunda anne-babalar ile paylaşılmaktadır.  Her ayın bir pazarı ise okulumuzda okulöncesi dönemde anne babaların çocuklarıyla ilgili merak ettikleri veya karşılaştıkları problemlerle ilişkin konuların seçildiği ücretsiz seminer düzenlenmektedir.


Eğitim Programları

Kulübümüzün eğitim programları her grubun yaşına uygun olarak hazırlanarak, her ayın ilk günü velilere iletilmektedir. Aylık ve günlük çizelge olarak iletilen eğitim programlarını velilerimiz günlük olarak da takip edebilmektedir.


Beslenme

Yemekler kendi kurumumuzda kendi aşçımız tarafından sağlık ve hijyene önem verilerek pişirilmektedirler. Kullanılan besin maddeleri doğal (organik) ve tamamen güvenilirdir. Sabah kahvaltısı, meyve saati, öğle yemeği ve ikindi kahvaltısı olmak üzere 4 öğün yemek hazırlanmaktadır. Ayrıca her ayın başında veliye gönderilen yemek listesinin dışına çıkılmamaktadır.

Günlük Takip Formları

Velilerimize her gün çocuğu hakkında bilgilendirilmesi amaçlı günlük takip formu yollanmaktır. Bu form ile velimiz çocuğunun gününü nasıl geçirdiği, yemeğini yiyip yemediği, o günkü faaliyet ve eğitimde neler yapıldığı ve çocuğun özel durumu gibi konularda da her gün detaylı olarak bilgilendirmektedirler

Geziler 

Çocuklarımız ayda bir kez tiyatro veya sinema izlemektedirler. Her hafta yapılan ve işlenen eğitsel konuları geliştirmeyi amaçlayan geziler de programımıza dahil edilmektedir. Ayrıca belirli aralıklarla kültürel gezilerde düzenlenmektedir. Tüm gezilerden velilerimiz önceden bilgilendirilir ve imzalı izin belgesi alınarak çocuklarımızın geziye katılımı sağlanır.

Yılsonu Sergisi Ve Garden Party

Her yıl ilkbaharda çocuklarımızın tüm yıl yaptığı sanat etkinliklerinin sergisi açılır. Tüm velilerimiz davet edildiği bu sergide velilerimiz bir yandan çocuklarının etkinliklerini incelerden bir yandan da bahçedeki açık büfe yemekli Garden Party’nin tadını çıkarırlar.

Sene Sonu Gösterisi

 Çocuklarımız her yıl haziran ayında bütün yıl öğrendiklerini anne ve babalarıyla paylaşmak için sahneye çıkar ve değişik roller sergilerler. Türkçe ve ingilizce koro ile başlayan müsamere tüm çocukların rol aldığı dans, drama, folklor, orff, fıkra vs.  etkinliklerle devam eder.

Doğum Günü Organizasyonları

Hafta sonları okulumuzda doğum günü partileri organize edilir. Çocuklar arkadaş grupları ile birlikte eğlenceli vakit geçirerek doğum günlerini kutlarlar. Arzu edilirse animasyon grupları da partiye dahil edilip çocukların bu keyifli günlerine renk katabilirler. Ayrıntılı bilgi için okul yönetimi ile iletişime geçilebilir.

Ziyaretlerinize saydamlık ilkesine uygun olarak her zaman memnuniyetle açığız

ÇOCUK KULÜBÜ NDE

İngilizce:

Kurumumuzda, İngilizce öğretmeni eşliğinde temeli çoklu zeka yöntemine dayanan bir İngilizce eğitimi uygulanmaktadır. Ayrıca İngilizce eğitimi her gün ve tam zamanlı olup, drama ve görsel materyallerle de desteklenerek uygulanmaktadır.

 

Fransızca:

Kurumumuzda ikinci lisan olarak 5 ve 6 yaş grubundaki öğrencilerimize çoklu zeka yöntemi eşliğinde Fransızca eğitimi verilmektedir.

BRANŞ DERSLERİ

1. Müzik:

Orff sistemi ile yapılan müzik derslerinde çocuklarımıza ,  temel müzik eğitimi vermek, ritim duygusunu geliştirerek , dans, müzik, konuşma, dil, vücut, ve hareket birlikteliğinin geliştirmeye yönelik olarak hazırlanmış bir program uygulanmaktadır. Ayrıca müzik öğretmenin piano ile eşlik ettiği müzik derslerinde çocukların eğlenerek öğrenmesi amaçlanmıştır.

2. Folklor:

Dersinde çocuklarımızın bir yandan büyük motor becerisi ve dans yeteneği  geliştirilirken, diğer yandan da çocuklarımız  eğlenerek  farklı  kültürleri tanıma fırsatı da bulmaktadırlar.

3. Satranç:

Eğitimiyle çocuklarımızın üç boyutlu düşünme becerileri geliştirilip, yaratıcılıklarının arttırılması, hayal gücünün geliştirilmesi, öngörü yeteneklerinin arttırılması amaçlanmıştır. Hem masa üstü hem de ilgilerini çeken mıknatıslı materyallerle satranç oynama fırsatı bulan çocuklarımız  sene sonunda düzenlenen satranç turnuvasında tüm yıl gösterdikleri emek  başarılarından dolayı  madalya ile onurlandırılmaktadırlar.

4. Modern Dans:

Dans derslerinde çocuklarımız hem farklı dans kültürleri hakkında bilgi sahibi olup, hem de büyük motor becerilerini düşünme becerileriyle birleştirerek kendilerini müzik ve dans yoluyla özgürce ifade edebilme şansını yakalamaktadırlar.

 

 

Copyright @ cocukkulubu.com | Tüm hakkı saklıdır.|