Untitled Document

EĞİTİM SİSTEMİ

 

Eğitim Programı ve Öğretmen

 

Çocukların yaş, gelişim düzeyi, ilgi ve ihtiyaçları, bireysel ayrıcalıkları ve çevresel faktörler dikkate alınarak onların gelişimlerini destekleyen "çocuk merkezli" eğitim programları hazırlanması ve uygulanması okul öncesi kurumların eğitim kalitesini belirleyen en önemli noktalardan birisidir.

 

Hazırlanan eğitim programı esnek, yeniliklere açık, çocuklarda yaratıcı düşünceyi, problem çözme becerilerini, olaylar arasında neden-sonuç ilişkisi kurabilme yeteneklerini, karar verme becerilerini vb. geliştiren hedefleri ve kazanılması beklenen hedef davranışları içermelidir.

 

Belirlenen hedef ve hedef davranışlara, ancak çocukları aktif kılan yani onlara "öğrenmeyi öğreten" bir eğitim programı ile başarılı bir şekilde ulaşılabilir.

 

                                                        

 

Bunun gerçekleştirilebilmesi için, en önemli öğenin öğretmen olduğu düşünülmektedir.

 

Öğretmenin en önemli işlevi, çocukların gelişim özelliklerini çok iyi bilmesi ve eğitim programlarını hazırlarken onların bireysel farklılıklarını dikkate almasıdır. Bu da öncelikle, çocuklara özgür bir eğitim ortamı hazırlamasıyla mümkün olabilir. Öğretmen, çocukların özgürlüğünü kısmadan, onların gelişimlerini desteklemelidir. Öğretmen, alanı ile ilgili yeterli bilgiye ve anlayışa sahip olmalı, özellikle de çok iyi gözlemci olmalıdır. Öğretmen ancak bu şekilde çocukları daha iyi tanıyarak, onların ruhsal sorunlarını ve davranış problemlerini erken tespit etme olanağı bulabilir. Böylelikle okul-aile ve gerektiğinde uzman kişi işbirliği ile bu problemlere çözüm bulmak kolaylaşmaktadır.

 

 

 

Gelişim Takip Programı

 

CocukKulubu.Com Gelişim Takibi Programı ile çocuğunuz için uygun zamanda uygun aktiviteler ile çocuğunuzun gelişmesini hızlandırır ve eğlenirken öğrenmeyi sağlarsınız. Çocuk Kulubümüzde, dünyada en çok tanınan programlardan olan Denver II ve metropolitan programları baz alınarak Marmara Üniversitesi Okul Öncesi Eğitimi ve Çocuk Gelişimi Bölümü uzmanlarının CocukKulubu.Com için hazırladıkları bir program kullanılır.

 

- Çocuğunuzun zihinsel, psiko-motor, sosyo-duygusal, ahlak gelişimlerini takip eder.

- Çocuk eğitiminde uzman desteği sağlar.

- Çocuğunuzun ilgi ve yeteneklerinin erken keşfini sağlayıp doğru rehberlik ile gelişimlerini ve doğru yerlere yönlendirilmesini sağlar.

- Çocuğun gelişim sürecindeki olası problemleri tespit ederek doğru yönlendirmeyi sağlar.

- Doğru zamanda doğru bilgi ve becerilerin kazanılmasını sağlar.

- Tuvalet eğitimi konusunda rehberlik sunar.

- Doğru oyuncak ve doğru kitapların seçilmesini sağlar.

- Çocuğunuza nasıl kitap okuyacağınız konusunda sizi bilgilendirir.

- Dil gelişimi desteği sağlar.

- Çocuğunuzla iletişim tekniklerinizin gelişmesini ve çocuğun iletişimini arttırmayı sağlar.

- Çocuğunuz için nasıl kural koyabileceğiniz ve bu kuralları nasıl işleteceğiniz konusunda size rehberlik eder.

 

 

Oyun-Gözlem Grupları

 

Bugünlerde çocuğunuz; Bugünlerde siz;

Çok fazla televizyon mu izliyor ?

Oyuncaklarını paylaşmıyor mu?

Her şeye itiraz mı ediyor?

Sıkı sık inatlaşıyor mu?

Hiç arkadaşı yok mu?

Çok utangaç, kimseye yanaşmıyor mu?

Çok mu yalnız ?

Sizi hiç rahat bırakmıyor mu ?

 Bu çocuk bizi yoruyor…

Bizi strese sokuyor…

Her istediği anında olsun istiyor…

Hayır dersek hemen ağlamaya başlıyor…

Ağlama krizlerine giriyor…

Hiç sabrım kalmadı…

Çok gerginim…

Çabuk odana git …

Yalvarırım uyu artık lütfen mi diyorsunuz?

 

Cevabınız “Evet” ise artık çocuğunuzun bir oyun grubuna başlama zamanı gelmiş demektir. Biz CocukKulubu.Com’ da bu sorunların birçoğunu aşabileceğinizi düşünüyoruz. Gelin, çocuğunuz uzman öğretmenlerimiz eşliğinde dünyanın yalnızca onun etrafında dönmediğini öğrensin. Kendi yaşıtları ile beraber oturmayı, beklemeyi, paylaşmayı ve “Hayır ”ı öğrensin. Her şeyden önemlisi arkadaşlar edinsin, koşup eğlensin. Çok kısa bir zamanda farkı siz de fark edeceksiniz. Şehir hayatının en büyük dezavantajı çocukların yalnız büyümeleridir. Çocuğunuz yalnız büyümesin; siz de büyük CocukKulubu.Com ailesine katılın, her şeyi paylaşalım. Mutlu çocuklar yetiştirelim, mutlu ebeveynler olalım.

 

CocukKulubu.Com Çocuk Kulübü bir anaokulu veya kreş değildir. Oyun grupları düzenleyerek aynı yaştaki çocukları bir araya getirerek uzman bir öğretmen rehberliğinde güvenli ve eğitici oyuncaklarla donatılmış bir ortamda haftanın üç günü rahatça oynama ve sosyalleşme imkânı sunar. Bu iki saat içinde çocuğunuz fiziksel aktivite zamanı, müzik zamanı, kitap zamanı, kesme yapıştırma boyama ve hamur ile oynama gibi bireysel ve takım halinde yapılan aktiviteler ile çok iyi zaman geçirir.

 

Bu uyarıcı, sosyalleştirici ve aynı zamanda okul hayatına hazırlayan kısa ama verimli zamandan çocuğunuzu mahrum bırakmayın. Gelin tanışalım; göreceksiniz CocukKulubu.Com Çocuk Kulübü uzman eğitimcileri bilimsel eğitim sistemi, İngilizce, dans ve müzik branş dersleri ile çocuğunuzun hayatında da, sizin hayatınızda da çok şey değiştirecek.

 

 

 

Psikolojik Danışmanlık

 

 Artık çocuğunuzu büyütürken yalnız değilsiniz.

Çocuğunuzu çok mu şımartıyorsunuz,

yoksa çok mu sert davranıyorsunuz?

Çok mu fazla kural koyuyorsunuz,

yoksa kuralsız mısınız?

Çocuğunuzun yanında eşinizle tartışmak çok mu yanlış?

Ceza mı ? Ödül mü? İç disiplin mi ? Dış disiplin mi?

Öfke krizleri karşısında şaşkına dönüp çaresiz mi kalıyorsunuz?

Tuvalet eğitimi ne zaman ve nasıl olmalı?

Çocuğunuz çok mu inatçı, sizi parmağında mı oynatıyor?

 

Bu sorularınıza ve çok daha fazlasına artık çok kolay cevap bulabilirsiniz. Size ve çocuğunuza özel çözümler, taktikler, gelişim planları ve daha fazlası için uzmanımızla tanışın. Çocuğunuzu daha iyi tanıyın, anlayın ve daha kolay iletişim kurun. Çocuğunuzla ilişkiniz bir güç savaşı olmaktan çıksın. Mutlu bir aile olmanın, mutlu çocuklar yetiştirmenin inceliklerini öğrenin ve anne-baba olmanın keyfine varın.

 

CocukKulubu.Com ’un  tecrübesinden ve bilgi birikiminden siz de yararlanın. Çocuk yetiştirmede en modern yaklaşımları uzman kadromuz aracılığıyla takip edin, mutlu bir aile

olmanın ayrıcalığına kavuşun.

 

 

 

Copyright @ cocukkulubu.com | Tüm hakkı saklıdır.|